[ENJOYGAME] Boost + MasterServer - Cerere DNS [ON] - EnjoyGame România 2018
Jump to content
Sign In

Sign In

Register

Bine ati venit pe EnjoyGame!

Sign in to follow this  
*Sp33d*[dinamo]*ALA*

[ENJOYGAME] Boost + MasterServer

Recommended Posts

Ne-am hotarat de ceva vreme sa facem in asa fel incat sa nu se mai dea sute de euro pe luna pentru a tine serverul oficial: CS.ENJOYGAME.RO 32/32 si am zis sa facem o platforma proprie pentru asta. Platforma contine si un MasterServer.

Asa ca din data de 20.09.2018 detinem un MasterServer propriu prin care jucatorii intra pe server-ul dumneavoastra de buna voie, noi ne bazam foarte mult pe calitate cat si cantitate.

In scurt timp o sa oferim si boost-uri CS 1.6 indiferent de modul server-ul dumneavoastra, deoarece jucatorii intra de buna voie.

Toti jucatorii ce se conecteaza pe serverele dumneavoastra sunt curati, nu contin bind-uri pe taste sau alte prostii ce forteaza jucatorii sa se mute de pe un server pe altul.

Am decis ca serverele ce se afiliaza in comunitate sa primeasca adaugarea serverului in MasterServer gratuit! + O sa primeasca si reducere la boost, dar asta pe viitor!

MasterServer-ul il puteti descarca de aici: http://enjoygame.ro/downloadcs16/MasterServer.rar

Iar aici aveti tutorialul de instalare

1. Copiem MasterServers.vdf si rev_MasterServers.vdf in folderul:
*Non-Steam: C:\Locatia unde este instalat CS\Folderul cu fisierele la CS\platform\config\(aici copiati fisierele de mai sus)
*Steam: C:\Programs Files\Steam\config\(aici copiati fisierele de mai sus)

2. Deschidem Counter-Strike, apoi selectam Find Servers  ---> Internet

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this